Dlaczego warto?

Ponieważ znajomość komunikacji niewerbalnej jest kluczem do sukcesu w życiu prywatnym i w biznesie.

Dowiedziono, że ludzie, którzy potrafią skutecznie odczytywać i interpretować niewerbalne przekazy oraz kierować tym, jak inni ich postrzegają, cieszą się w życiu większym powodzeniem niż ci, którym brakuje tych umiejętności.

 

Dlaczego my?
  1. Jesteśmy jedyną firmą na rynku polskim, która łączy wiedzę psychologiczną i szkoleniową z praktyczną znajomością technologii mierzenia emocji w czasie rzeczywistym.

  2. Konsultujemy instalacje i wdrażanie technologii w największych korporacjach z branży hotelarskiej, bankowej, usługowej i retail.

  3. Badamy reklamy, filmy wyborcze, oceniamy customer experience, reakcje klientów na produkty i pracowników.

  4. Bazujemy na najnowszych badaniach naukowych oraz doświadczeniu najlepszych specjalistów.

  5. Poczas szkoleń pracujemy z narzędziem do pomiaru ekspresji mimicznych, analizujemy pierwsze wrażenie oraz sprawdzamy na nagraniach mocne i słabe strony uczestników w komunikacji.

  6. Tym sposobem uczestnicy otrzymują wyjątkową wiedzę na temat własnych zachowań oraz odbioru społecznego.

Wiedza ułatwiająca życie

 

Ponad 60% naszej codziennej komunikacji odbywa się poprzez przekazy niewerbalne – postawę, gestykulację, mimikę i ton głosu. Pierwsze wrażenie wyrabiamy sobie w ciągu kilku sekund od chwili zobaczenia nowej osoby - zanim zdąży ona jeszcze cokolwiek powiedzieć. Tylko 20% opinii jest później weryfikowanych, większość ludzi pozostaje przy pierwszym odczuciu. 

 

Ponadto, na podstawie wyglądu i sygnałów niewerbalnych błyskawicznie decydujemy czy dana osoba jest godna zaufania, sympatyczna, kompetentna i inteligentna. Są to kluczowe cechy w budowaniu relacji, podczas negocjacji lub obsługi klienta. Ignorowanie mowy ciała oraz badań naukowych na temat sposobów komunikacji oraz psychologii wyglądu obniża szanse na skuteczną sprzedaż, optymalizację wyników, efektywne negocjacje czy powoduje błędy w procesie rekrutacyjnym. 

Praktyczne szkolenia

Co zawierają?
• Nagrania video
• Skanowanie twarzy programem mierzącym ekspresje mimiczne
• Narzędzia do nauki i treningu ekspresji mimicznych

• Analizę filmów i zdjęć znanych osób.

   
W trakcie ćwiczeń uczestnicy mogą być nagrywani, aby zweryfikować jakie sygnały niewerbalne zdradzają ich najczęściej. Dzięki obserwacji zachowań własnych oraz innych uczestników łatwiej wyłapywać jest przecieki kłamstwa w przyszłości. Zwiększona świadomość własnego ciała pozwala lepiej kontrolować przekaz, a także docelowo manipulować wysyłanymi przez nas sygnałami niewerbalnymi i werbalnymi. 

Konsultacje indywidualne

 

W trakcie lub po szkoleniu proponujemy konsultacje indywidualne dla chętnych. Zainteresowany uczestnik, oprócz feedbacku w trakcie, otrzyma indywidualną konsultację z trenerem w cztery oczy. Podczas rozmowy omówione zostanie pierwsze wrażenie, jakie robi każdy z uczestników, a także jego mocne i słabe strony odnośnie komunikatów niewerbalnych w czasie negocjacji. Dzięki informacji zwrotnej można pracować nad określonym efektem. W czasie konsultacji zwracana jest szczególna uwaga na mowę ciała, mimikę twarzy, głos oraz sposób mówienia. ​​

WYBRANE PROJEKTY

(Pozaszkoleniowo)

Badania customer experience

 

W sieci hotelowej Accor badaliśmy wpływ emocji recepcjonistów na zadowolenie gości hotelowych.  Korzystaliśmy z technologii firmy Quantum Lab do mierzenia ekspresji mimicznych w czasie rzeczywistym.

 

Dzięki monitorowaniu mimiki oraz szkoleniom z zachowań niewerbalnych spadła liczba negatywnych recenzji i wzrosła ocena jakości obsługi klienta. 

AccorHotels_logo.svg.png
logo-havas.png
semilac_logo.png
Psychologia makijażu

 

Marka Semilac wraz z agencją Havas wprowadzały na rynek nowy produkt - matowe szminki. Do tej pory firma znana była z lakierów hybrydowych. 

Z przyjemnością pomogliśmy w opracowaniu prezentacji prasowych i promocyjnych z zakresu psychologii wyglądu. Zebraliśmy najnowsze badania psychologiczne o wpływie makijażu na samopoczucie, pewność siebie oraz odbiór wizerunku kobiet.

Program szkoleniowy oraz podręcznik dla agencji Unii Europejskiej

 

W 2018 rozpoczęliśmy realizację zlecenia na stworzenie podręcznika oraz szkolenia z profilowania i analizy behawioralnej dla strażników i urzędników granicznych Unii Europejskiej.

Jest to długoterminowy projekt we współpracy ze wszystkimi krajami UE. Tym samym przyczyniamy się do poprawy bezpieczeństwa na największych lotniskach w Europie. Autorem i trenerem jest właścicielka Instytutu, Diana Nowek.

1280px-Frontex_logo.svg.png
Blog o psychologii wyglądu

 

Blog prowadzony przez Dianę Nowek jest najpopularniejszą stroną o komunikacji niewerbalnej i analizie wyglądu w Polsce.

Miesięcznie jest odwiedzany ponad 100 000 razy.

Jest to niewątpliwy sukces w tak niszowej tematyce. 

I wiele innych...

Współpracujemy szkoleniowo i projektowo z największymi firmami i instutucjami w Polsce.

Ze względu na specyfikę tematu, większość z nich zachowa anonimowość.