BYĆ KOBIETĄ - 6 WSKAZÓWEK, JAK SZYBKO POCZUĆ SIĘ LEPIEJ WE WŁASNYM CIELE


W rozmowie w Pytaniu na Śniadanie z okazji Dnia Kobiet poruszyliśmy temat kobiecości. Producent zwraca uwagę, że badania, przeprowadzone przez Pentor mówią, że 80 proc. kobiet dobrze czuje się w swoich rolach i uważa, że dobrze jest być kobietą. Wyglądałoby więc na to, że są zadowolone z równouprawnienia w życiu społecznym i świetnie radzą sobie w nowej rzeczywistości, o której na początku wieku walczące sufrażystki mogły tylko pomarzyć.

Okazuje się jednak, że według części badanych niezależność niesie ze sobą duże koszty. Utratę cennych wartości związanych z kobiecością: uroku, subtelności, delikatności, godności, skromności, kultury, powściągliwości i dbałości o wygląd. Przekonanych o tym jest 27 proc. kobiet i 30 proc. mężczyzn. Głównym tego powodem jest po prostu brak czasu.

W byciu kobietą najważniejsze jest jednak bycie sobą i życie w zgodzie z własnym charakterem, osobowością i potrzebami, a nie bezwarunkowe poddawanie się narzuconym normom kulturowym. Nie każda kobieta chce być skromna, subtelna i delikatna - tak jak nie każda chce być przebojowa, niezależna czy seksowna. Najważniejsza jest możliwość wyboru, a nie życie zgodnie z oczekiwaniami innych. Bycie kobietą to świadome podejmowanie decyzji - jak chcę żyć i kim chcę być.

Niezależnie od tego, każda z nas powinna akceptować swoje ciało i mieć poczucie własnej wartości. Sama wiem jak brak czasu ogranicza możliwości dbania o siebie w pełnym zakresie, dlatego mam dla Was sześć prostych, skutecznych wskazówek, które pomogą Wam poczuć się lepiej we własnej skórze. A przede wszystkim pomogą zbudować pewność siebie, która jest niezbędna do pełnego cieszenia się z bycia kobietą.

O wskazówkach czytaj dalej na stronie Psychologii Wyglądu

#media

Featured Posts